חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
קהילות מקצועיות וקבוצות עניין
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
English
עמוד הבית  > מידע שימושי לסוציולוגים  > מכוני מחקר
מכוני מחקר
המרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי

המרכז ממוקם באוניברסיטת חיפה ועוסק בחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי. מטרתו המרכזית היא קידום הידע בתחום ההתנהגותי בניהול באמצעות מחקר והפצתו, שיתוף פעולה מחקרי בין-תחומי, חינוך והעשרה, מעורבות וקידום המקצוע בישראל ובארצות השכנות לנו.

לפרטים נוספים...

המרכז לחקר חברת המידע

מתוך אודות המרכז: "המרכז הינו פורום ייחודי של חוקרים וסטודנטים לתארים מתקדמים. המרכז מאחד בתוכו אקדמאים מתחומים שונים (מדעי המחשב, היסטוריה, תקשורת, מנהל עסקים, משפטים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה וכדומה). אנו נפגשים כדי לדון באספקטים שונים של חברת המידע, בטכנולוגיה המאפשרת אותה, ובחיבור בין החברה, המידע והטכנולוגיה".

לפרטים נוספים...

מאירס-ג'וינט- מכון ברוקדייל

מתוך אתר המכון: מאיירס-ג'וינט-מכון ברוקדייל הוא המרכז המוביל בארץ למחקר חברתי יישומי והוא משרת את ישראל ואת העולם היהודי. המכון שואף לשפר את האפקטיביות של שירותי הרווחה ומדיניות הרווחה באמצעות פיתוח והפצה של ידע על צרכים חברתיים, וכן לשפר את התכניות המיועדות לתת מענה לצרכים אלו.

לפרטים נוספים...

מכון אדלר

עמותה ללא כוונת רווח שמטרתה ליישם את הפילוסופיה והפרקטיקה של אלפרד אדלר בכל תחומי החיים. במכון נלמדות שיטות עזרה לפרט, למשפחה ולקהילה, נרכשים כלים ממשיים כיצד להדריך, ליעץ ולטפל וכיצד לשפר את איכות חיי המשפחה.

לפרטים נוספים...

מכון הנרייטה סאלד

מתוך האתר: "מכון הנרייטה סאלד הוא מכון ציבורי למחקר ולתכנון תכניות התערבות והדרכה בתחום מדעי ההתנהגות בכלל ובתחום החינוך בפרט. המכון הוקם בשנת 1941 על ידי הנרייטה סאלד, פעילה ציונית אמריקאית, ומאז רשם לזכותו מחקרים ופעולות הדרכה והתערבות, שהטביעו את חותמם על מערכת החינוך ועל החברה בישראל."

לפרטים נוספים...

מכון הורוביץ לחקר החברה והכלכלה

Founded in 1971 in honor of David Horowitz, former Governor of the Bank of Israel, and architect of Israel`s plan for financial assistance to developing nations, this institute encourages research on issues relating to social and economic development.Three David Horowitz Doctoral Fellowships are awarded annually to scholars writing dissertations, in Israeli universities, in the social sciences. The annual competition for the fellowships is announced in the winter semester of each year, and applications are accepted in April-May each year.The institute also encourages research on the general is...

לפרטים נוספים...

מכון ון ליר בירושלים

מתוך אודות המכון: "מכון ון ליר בירושלים הוקם על ידי משפחת ון ליר במטרה לקדם את הידע האנושי בתחומי הפילוסופיה, החברה והתרבות".

לפרטים נוספים...

מכון ירושלים לחקר החברה

מתוך האתר: "מכון ירושלים לחקר ישראל שהוקם עי הקרן לירושלים בשיתוף האוניברסיטה העברית בשנת 1978, הוא מוסד אקדמי עצמאי ללא כוונת רווח.המכון עוסק במחקרי מדיניות בתחומי כלכלה וחברה בכלל ובירושלים בפרט,במחקרי מדיניות".

מכון ירושלים לחקר ישראל מזמין את ציבור החוקרים להגיש הצעות מחקר, בתחומים הנחקרים במכון. המחקרים ייעשו במכון ועבור המכון. לתחומי העניין של המכון באתר לחץ כאן

עדיפות תינתן למחקרים בעלי אופי יישומי אשר להם השלכות ישירות על תכנון וקביעת מדיניות. עדיפות מיוחדת תינתן למחקרים על ירושלים ומדיניות איכות הסביבה. תיאור קצר (עד 2 עמודים ) של הצעות המחקר ניתן להפנות כל השנה למכון. התיאור הקצר יכלול:

  • נושא המחקר
  • מטרות המחקר והשלכותיו על מדיניות
  • שיטת המחקר
  • תקופת המחקר
  • הניסיון המקצועי של החוקר, רשימת פרסומים
  • הכתובת המוסדית של החוקר
  • הערכה תקציבית

חוקרים שהצעותיהם תיראנה מתאימות יתבקשו להגיש הצעות מפורטות. תידחנה הצעות שעיקרן מחקר היסטורי. עבודות מחקר שתבוצענה במסגרת זו ותימצאנה ראויות לפרסום, יפורסמו על ידי מכון. אין המכון משמש כקרן לתמיכה במחקרים. את התיאור הקצר ניתן להפנות כל השנה למכון ירושלים לחקר ישראל, רח' רד"ק 20, ירושלים, 92186, פקס: 02-5639814.

לפרטים נוספים...

מכון ליאו בק

מוקדש למחקר ודוקומנטציה של התרבות וההיסטוריה של יהדות גרמניה ומרכז אירופה. במכון ספריה וארכיב מיקרופילם והוא מחלק מלגות לחוקרים העוסקים ביהדות גרמניה ועורך כנסים ואירועים.

לפרטים נוספים...

מכון נטוויז'ין לחקר האינטרנט באוניברסיטת תל אביב
 

מתוך אודות מכון נטוויז'ין: "העולם עובר בעשור האחרון מהפכת מידע כמותה לא ידעה האנושות. למהפכת האינטרנט השלכות דרמטיות על כל תחומי חיינו ללא יוצא מן הכלל. כשם שהמהפכה התעשייתית שינתה את פני העולם, כך משנה האנושות פניה גם עתה.

מטרתו של מכון נטוויז'ן לחקר האינטרנט באוניברסיטת תל-אביב, היא חקר מהפכת המידע בפרט והשלכותיה בכלל, הבנת תהליכיה וצפיית עתידה. המכון מהווה מוקד מידע ומחקר אינטרדיסציפלינרי. דגש מיוחד ניתן לחקר השפעת האינטרנט על החברה הישראלית והעולם היהודי".

לפרטים נוספים...

מכון פלורסהיימר למחקרי מדיניות

מכון מחקר שמטרותיו: חקירת תהליכי מדיניות יסודיים, ניתוח מגמות והשלכות ומתן הצעות חלופיות לאסטרטגיה מדינית עבור קובעי מדיניות. באתר - מבחר מאמרים ופירוט תוכניות המחקר הכוללות בין השאר נושאים כמו פיתוח מקומי בישראל, תכנון מרחבי, דת מדינה וקהילה בישראל.

לפרטים נוספים...

מכון שריד

מתוך האתר: "מכון שריד מתמחה במתן פתרונות יישומיים באמצעות כלים מחקריים, עם ניסיון רב בתחומי השיווק, רפואה ובריאות, תרבות ארגונית, חברה ופוליטיקה...מכון שריד קיים משנת 1991 כמכון מחקר מהמובילים בישראל, המתמחה במתן פתרונות יישומיים באמצעות כלים מחקריים... לניתוח הנתונים עושה צוות המכון שימוש בשיטות מדעיות ופרוצדורות סטטיסטיות מתקדמות על מנת להגיע למשמעות העמוקה של הממצאים המחקריים".

לפרטים נוספים...

מרכז אדווה

מתוך האתר: "מרכז אדוה הנו מכון בלתי תלוי לחקר החברה הישראלית ולקידום רעיון השוויון והצדק החברתי. מרכז אדוה מתמקד בחקר המדיניות החברתית בישראל וניתוחה, ובוחן באופן ביקורתי את הצעדים הננקטים בתחומי התקציב, המיסוי והשירותים החברתיים - חינוך, בריאות, שיכון, רווחה, תחבורה וסביבה, וכן את השלכותיהם של צעדים אלה על החברה הישראלית כולה ועל כל אחת מהקבוצות המרכיבות אותה".

לפרטים נוספים...

מכון BRM לטכנולוגיה וחברה

מתוך אודות המכון: " מכון  BRM  לטכנולוגיה וחברה שליד אוניברסיטת תל אביב הוקם על מנת ליזום, לתכנן ולקיים באופן שוטף פעילויות מחקריות אקדמיות, כנסים ופרסומים שיביאו לדיון ציבורי בישראל נושאים בעלי חשיבות חברתית.
מחקרי המכון יתמקדו בתחומים המשלבים טכנולוגיה, ניהול וחברה".

לפרטים נוספים...

Sesrtcic מכון למחקר מדינות מוסלמיות

המכון הטורקי למחקר סטטיסטי, כלכלי וחברתי במדינות מוסלמיות מציג את ממצאיו.

לפרטים נוספים...

המרכז לחקר יהדות הולנד

המרכז לחקר יהדות הולנד באוניברסיטה העברית בירושלים מוקדש ללימוד ההיסטוריה והתרבות של היהודים בהולנד. אתר האינטרנט של המרכז מספק מידע על הפעילויות האקדמיות של המרכז ומכיל מאגרי מידע גניאלוגים, רשימה מפורטת של קורבנות השואה ההולנדים וארכיון משפחה הכולל תצוגות לימודיות של תמונות ומסמכים מתוך אוסף ארכיוני המרכז.

לפרטים נוספים...

המכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות ומדיניות הבריאות

 

לפרטים נוספים...

יד טבנקין
לפרטים נוספים...

מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל

 

לפרטים נוספים...

מכון ירושלים לחקר ישראל

מכון ירושלים לחקר ישראל (נוסד בשנת 1978) הוא מוסד אקדמי עצמאי ללא כוונת רווח. המכון עוסק במחקרי מדיניות בתחומי כלכלה וחברה בכלל ובירושלים בת-זמננו בפרט ובמחקרי מדיניות סביבתית. במחקרי המכון מושם דגש על היבטים יישומיים והמלצות לגיבוש מדיניות. כמו כן נבחנת המדיניות ומוצעות דרכי פעולה חלופיות.

לפרטים נוספים...

המכון למחקר כלכלי ע"ש מוריס פאלק

The Maurice Falk Institute for Economic Research in Israel is an independent non-profit organization whose purpose is to encourage research, with particular emphasis on the economy of Israel. The Institute was founded in January 1964 as the successor of the Falk Project for Economic Research in Israel. The general administration of the Institute is the responsibility of the Board of Trustees, originally nominated by the Hebrew University of Jerusalem, in consultation with the Maurice and Laura Falk Foundation of Pittsburgh, Pennsylvania.

לפרטים נוספים...

המכון הישראלי למחקר כלכלי וחברתי

מרכז מאקרו לכלכלה מדינית הוקם לאחר אחת עשר שנות מחקר של המכון הישראלי למחקר כלכלי וחברתי, ומתמחה בניתוחים כלכליים וחברתיים של סוגיות עכשוויות ועתידיות העומדות על סדר היום הציבורי.

לפרטים נוספים...

המרכז לחקר העיר והאזור

המרכז לחקר העיר והאזור, שהיה ראשון מסוגו בישראל, הוקם בטכניון בשנת 1969 על-ידי פרופ' משה היל ז"ל. מאז 1989 המרכז זוכה לתמיכתה הנדיבה של משפחת פיליפ ואתל קלצניק. מרכז המחקר שוכן בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים וקשור הדוקות במסלול לתכנון ערים ואזורים שבפקולטה. הוא משתף פעולה עם מוסדות מחקר אחרים בטכניון ועם עמיתים-חוקרים בטכניון ובישראל בכללה.

ייעודו של המרכז הוא לקדם את הידע, הנוגע להבנת תהליכים של התפתחות ותפקוד עירוניים ואזוריים, ולסייע בקביעת מדיניות פיתוח ברמה הלאומית, האזורית והיישובית-מקומית. העקרונות המנחים את עבודת החוקרים הם מצויינות מחקרית בקנ"מ בינלאומי, מצד אחד, ותרומה לאיכות החיים של תושבי מדינת ישראל, מצד שני.

החוקרים הפעילים במרכז עוסקים בתחומים הבאים: תכנון שימושי קרקע, תכנון חברתי, תכנון כלכלי, היבטים פסיכולוגיים ביחסי אדם-סביבה, היבטים משפטיים בתכנון, היבטים סביבתיים בתכנון, דיור, תחבורה, שיקום עירוני, פיתוח אזורי, פיתוח נדל"ן, תכנון ומשאבי טבע (מים, אנרגיה), תכנון ועיצוב הנוף, שיטות ממוחשבות מתקדמות בתכנון, שיתוף הציבור בתכנון, מיתון קונפליקטים בתהליכי הפיתוח העירוני ותכנון עבור אוכלוסיות ספציפיות: ערבים, קשישים, ילדים.

לפרטים נוספים...

המרכז למחקר ומידע של הכנסת

המרכז מספק נתונים, מסמכי רקע, מסמכים ומחקרים מקיפים לחברי הכנסת, ועדות הכנסת ויחידות הכנסת השונות. מטרת המסמכים לעבד ולנתח נתונים בנושאים הנמצאים על סדר יומם של הכנסת, ועדותיה וחבריה, על פי דרישה או באופן יזום.
מרכז המידע והמחקר מכין סקירות, דוחות בינלאומיים, השוואות בינלאומיות, מסמכים כלכליים ואומדני עלות של הצעות חוק המונחות על שולחן הכנסת.
כמו כן, מבצע המרכז מעת לעת מעקב אחר יישומם של חוקים שהתקבלו בכנסת.

לפרטים נוספים...

מרכז יצחק רבין לחקר ישראל
מרכז יצחק רבין הוקם על פי חוק בשנת 1997, כדי להנציח את חייו ופועלו של יצחק רבין, וכדי להפיק את הלקחים מהרצח, מנסיבותיו ומהשלכותיו. המרכז משלב פעילות חינוכית חברתית, תיעוד והנצחה, ופועל בכל שדרות החברה הישראלית: בקרב יהודים וערבים, ותיקים ועולים, תושבי פריפריה והמרכז - כדי לשמר את זכרו של יצחק רבין ואת זיכרון הרצח, ולהטמיע את ערכי הדמוקרטיה.
לפרטים נוספים...

מרכז הנגב לפיתוח אזורי, אוניברסיטת בן-גוריון

מרכז הנגב לפיתוח אזורי הוא מרכז-מחקר בין-תחומי יישומי, שמטרתו היא קידום יוזמות ועיצוב מדיניות לפיתוח חברתי, כלכלי, וסביבתי של הנגב, בפרט, וחקר הפיתוח האזורי, בכלל. מאז נוסד בשנת 1993 צבר המרכז מוניטין והפך לכתובת מרכזית למתכננים,מקבלי החלטות, אנשי עסקים וחוקרים המחפשים מידע מקצועי עדכני על האזור

לפרטים נוספים...

המרכז לחקר החברה והפוליטיקה האירופית
לפרטים נוספים...

המכון הבינלאומי לחקר השואה

מתוך האתר: " המכון הבין-לאומי לחקר השואה נוסד בשנת 1993 כיחידה אקדמית אוטונומית. מטרתו העיקרית של המכון מאז הקמתו היא להגביר את היקף המחקר על השואה ברחבי העולם. המכון עוסק בתכנון פרויקטים מחקריים ובביצועם, בארגון ימי עיון וכינוסים בין-לאומיים בתיאום של פרויקטים משותפים בין מכוני מחקר בעולם. המכון גם תומך בחוקרים צעירים העוסקים בנושא השואה ומפרסם מחקרים, דברי כינוסים, תעודות ומונוגרפיות בנושא השואה".

לפרטים נוספים...

מכון יוניסקר לסקרים מחקריים

רקע כללי מכון יוניסקר פועל במסגרת היחידה לייעוץ סטטיסטי באוניברסיטת חיפה. המכון נתון לפיקוח אקדמי של החוג לסטטיסטיקה, בראשותו של פרופ' דוד פרג'י.צוות המכון מורכב כולו מחברי סגל של החוג לסטטיסטיקה.פעילויותיו העיקריות של המכון הן:  סקרים מחקריים עבור חוקרים באקדמיה. סקרי שביעות רצון של לקוחות עבור חברות וארגונים.סקרי הערכת ההוראה עבור מוסדות להשכלה גבוהה.סקרי משוב עבור גופים נותני שירות (אוניברסיטאיים וחוץ אוניברסיטאיים).סקרי אינטרנט.סריקה אופטית של טפסים ועריכת טפסים לסורק אופטי.   בדיקה ממוחשבת של בחינות רב-ברירתיות ("אמריקאיות").

לפרטים נוספים...

מכון חיים הרצוג לתקשורת, חברה ופוליטיקה

מכון חיים הרצוג לתקשורת חברה ופוליטיקה החל לפעול בתחילת שנת הלימודים תשס"ג , אוקטובר 2002 במסגרת הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל-אביב.

המכון, הנושא את שמו של הנשיא השישי של מדינת ישראל חיים הרצוג , הוקם כדי לעסוק במחקר אקדמי בזיקה, בקשר ובהשפעות ההדדיות שבין התקשורת לבין החברה והפוליטיקה. הוא נועד לשמש מקום מפגש של אקדמאים, חוקרים, עיתונאים, יוצרים, מבקרים חברתיים וקובעי מדיניות, השותפים להכרה בדבר המשמעות החברתית הגוברת שיש לתקשורת בימינו על החברה והתרבות ומבקשים ללמוד אותה, להבינה ולטייב אותה.

ביסוד פעילותו עומדת ההכרה העמוקה כי מערכת תקשורת חופשית, יעילה ופרופסיונלית, הנהנית מאמון ציבורי, היא תנאי הכרחי לקיומה של דמוקרטיה בריאה ואפקטיבית. דווקא תחת האילוצים הביטחוניים, בהם מצוייה מדינת ישראל, חופש הביטוי והזכות לדעת אינם בגדר מותרות, אלא מהווים תנאי הכרחי לקיומה של דמוקרטיה יעילה.

לפרטים נוספים...

מכון מתודה: סקרים ומחקרי שוק
לפרטים נוספים...
עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית